Biografie - Affetto

Biografie

Členy Affetta jsou: Aleš Procházka (bas), Vladimír Richter a Marek Olbrzymek (tenor), Jan Mikušek (kontratenor). Společnými znaky všech pěvců je profesionální hudební vzdělání získané na středních a vysokých hudebních školách, sólistická erudice, znalost autentické interpretace staré hudby, bohaté zkušenosti s provozováním hudby soudobé.

Affetto pravidelně a rádo spolupracuje s významným a taktéž experimentujícím varhaníkem, improvizátorem a skladatelem Martinem Jakubíčkem a dalšímu hudebníky – např. Tomášem Reindlem, který virtuózně ovládá nepřeberné množství nástrojů etnického původu. S kytaristou Janem Tuláčkem, hrajícím na kopie dobových nástrojů, připravilo Affetto pro Haydnovy hudební slavnosti programy z hudby českého a německého raného romantismu.

Externí umělečtí vedoucí

Pravidelným koncertním partnerem Affetta je kytarista Jan Tuláček. Hru na kytaru studoval u Milana Zelenky na Pražské konzervatoři a AMU, kterou absolvoval v roce 2006. Je členem Pražského kytarového kvarteta (2002) a souboru Konvergence, nahrává na CD, pro Český rozhlas a Českou televizi. V současnosti se věnuje zejména interpretaci sólové a komorní hudby období raného romantismu na historických nástrojích.

Tomáš Reindl je hudebník se širokým spektrem působnosti. Jeho hlavním oborem jsou bicí nástroje a perkuse, indická tabla, arabské a africké bubny, australská didžeridu a další etnické nástroje. Věnuje se též hudební kompozici. Vystudoval SPŠ elektrotechnickou v Plzni, v roce 1996 absolvoval Západočeskou Univerzitu, obor aplikovaná elektronika. Hudbě se věnuje od dětství, hru na bicí nástroje studoval na konzervatoři v Plzni. Absolvoval letní workshop “Umbria jazz clinics 1996” v italském městě Perugia, který pořádala světově proslulá “Berkleeschoolof music” z Bostonu. Studiu klasické indické hudby se věnuje od roku 1999, do Indie podnikl dvě studijní cesty: v r. 2001 do severoindického Váranasí (Benares), kde studoval u vynikajícího tablisty a tanečníka Maty Prasada Mishry; a v r. 2005 do Kalkaty, kde navštívil jeden z největších festivalů indické klasické hudby, Sangeet Piyasi. V současné době ve studiu pokračuje pod vedením tablového virtuoza a hlavního pokračovatele benareské tablové tradice, Sanju Sahai.Velkým přínosem byla setkání s virtuozními perkusisty Bunjaminem Olguncanem (Istanbul), Petem Lockettem (multi-perkusista, známý např.ze spolupráce s Peterem Gabrielem), či Yinonem Muallemem (Izrael). Do hry na didžeridu byl zasvěcen australským hráčem Ianem Woodema Ondřejem Smeykalem.
V současné době studuje hudební kompozici na pražské HAMU.